Sportu.

Umów konsultacje

Twój Koszyk

Umów konsultacje

Kreuj Mentalność Mistrza

O mnie

Pasjonat

Psycholog

2013 - SWPS Wydział zamiejscowy w Sopocie

Jednolite Studia Magisterskie - Kierunek - mgr. Psychologii

2017 - Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku

Studia podyplomowe : Master of Business Administration

2018 - SWPS Wydział zamiejscowy w Sopocie

Studia podyplomowe : Coaching z elementami psychologii

2019 - Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie

Studia podyplomowe : Zarządzanie na rynku gier losowych i zakładów sportowych

2021 - Uniwersytet Humanistycznospołeczny w Warszawie

Studia podyplomowe : Psychologia sportu w nurcie sportu pozytywnego

2022 - Akademia Psychologii Sportu

Studia podyplomowe : Psychologia sportu - specjalista psychologii sportu

Certyfikaty / Szkolenia

Dyplomy Szkół Wyższych

Psycholog sportu

Moja filozofia pracy.

W mojej pracy kieruję się zasadami sportu pozytywnego, w którym sportowiec przede wszystkim pozostaje człowiekiem. Moja filozofia opiera się na długofalowym podejściu, w ramach którego kluczowe jest budowanie świadomości mentalnej oraz kształtowanie tożsamości sportowca w oparciu o wartości wykraczające poza samą rywalizację. Uważam, że doświadczenia i umiejętności zdobyte na drodze sportowej sprzyjają wszechstronnemu rozwojowi, czyniąc nas bardziej kompetentnymi i świadomymi w codziennym życiu.

 

 

Szczególną radość czerpię ze współpracy z lokalną społecznością sportową, zwłaszcza z młodzieżą od 14. roku życia. W tej grupie widzę ogromną potrzebę wsparcia nie tylko w aspekcie rozwoju sportowego, ale także w budowaniu własnej tożsamości oraz osiąganiu zrównoważonego rozwoju sfery mentalnej, opartej na wartościach wyniesionych ze sportu. Kładę nacisk na równowagę między intensywnym treningiem a dbałością o dobrostan i regenerację – elementami niezbędnymi do osiągnięcia trwałych sukcesów zarówno sportowych, jak i życiowych. Dzięki świadomemu funkcjonowaniu możemy w pełni realizować nasz potencjał nie tylko w sporcie, ale także w innych kluczowych obszarach życia, takich jak edukacja, rozwój zawodowy, relacje międzyludzkie czy pasje.

Ukończone studia

Psycholog Sportu

Moja przygoda z psychologią rozpoczęła się na Uniwersytecie SWPS w Sopocie, gdzie ukończyłem studia magisterskie. Następnie poszerzyłem swoje kompetencje, uczestnicząc w Programie Master of Business Administration w Wyższej Szkole Bankowej, co pozwoliło mi zdobyć cenne umiejętności interpersonalne. Zdecydowałem się dalej rozwijać warsztat zawodowy, studiując „Coaching z elementami psychologii” na studiach podyplomowych, a także realizując dwie specjalizacje z zakresu psychologii sportu i treningu mentalnego.

 

Pierwszą z nich była „Psychologia sportu w nurcie psychologii pozytywnej”, którą ukończyłem na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Kolejnym etapem drogi edukacyjnej była Akademia Psychologii Sportu, której jestem absolwentem. Dzięki wszechstronnemu wykształceniu i doświadczeniu mogę efektywnie wspierać sportowców na różnych etapach ich rozwoju.

 

Obecnie prowadzę praktykę gabinetową w Rumi, w ramach współpracy z zespołem specjalistów z Movewell Rumia. Dzięki ponad 8-letniemu doświadczeniu w pracy ze sportowcami – zarówno z dyscyplin drużynowych, jak i indywidualnych – mam wyjątkową możliwość wspierania ich w rozwoju sfery mentalnej oraz osiąganiu lepszych wyników sportowych. Specjalizuję się w pracy z młodzieżą (od 14. roku życia) oraz dorosłymi na różnych poziomach zaawansowania.

 

Jestem członkiem Sekcji Psychologii Sportu Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, a moja praktyka regularnie podlega superwizji. To wszystko gwarantuje najwyższy standard i rzetelność świadczonych usług. Swoją wiedzę regularnie aktualizuję poprzez uczestnictwo w kursach doskonalących i wydarzeniach, takich jak konferencje z obszaru psychologii sportu. Moją misją jest nie tylko wspieranie sportowców w osiąganiu sukcesów, ale także budowanie solidnych fundamentów ich rozwoju mentalnego, nie tylko jako sportowca, ale przede wszystkim jako człowieka.

Od najmłodszych lat sport był obecny w moim życiu. Pierwszą uprawianą dyscypliną były biegi na orientację w klubie „Siódemka” Rumia, co pozwalało mi łączyć sport i miłość do natury. Kolejnym etapem, tak jak u większości zawodników odwiedzających mój gabinet, była piłka nożna. Kiedy miałem 16 lat, odnalazłem swoją największą pasję, którą są sporty walki, obecne w moim życiu do dnia dzisiejszego.

 

Trenowałem kolejno boks, taekwondo, aż odnalazłem kickboxing, którego miałem okazję uczyć się od najlepszych trenerów i zawodników klubu „Duet” Gdańsk. W dalszym ciągu aktywnie uprawiam sport w ramach pasji i dbałości o własny dobrostan. Wierzę, że każde z tych doświadczeń wpływa na jakość mojej pracy jako psychologa sportu oraz na wartości reprezentowane w życiu codziennym.

 

W ramach pasji pozasportowych warto wspomnieć o dwóch najważniejszych – są to podróże i czytanie książek. Uważam, że obie te pasje łączy jedna bardzo ważna cecha wspólna, która jest mi bliska zarówno jako człowiekowi, jak i psychologowi sportu – ciekawość życia i świata, a także potrzeba jej zaspokajania. Eksploracja zarówno nowych miejsc, tradycji kulturalnych, jak i kulinariów będących ich nieodłącznym elementem, to coś, co sprawia, że nasza osobowość staje się bogatsza o unikatowe doświadczenia i pełniej realizuje własny potencjał.

 

Drugą miłością, którą czuć od samego wejścia do mojego gabinetu psychologa sportu, są książki. Otaczają mnie z każdej strony i są kolejnym elementem, bez którego nie wyobrażam sobie codzienności. W swojej pracy ze sportowcami dzielę się nie tylko inspiracją do przeczytania poszczególnych tytułów, które polecam i często wręczam zawodnikom, ale i samym procesem czytania – jako jedną z najbardziej rozwijających nasz umysł czynności.

Pasjonat Sportu

Moje współprace :

Umów konsultacje

Zarezerwuj konsultacje przez formularz kontaktowy

Grzegorz Mączka - Psycholog Sportu

 

ul. Leśna 1A , 84-230 Rumia

 

+48 792-263-555   

grzegorzmaczka.coach@gmail.com

Obserwuj mnie

Subskrybuj mój newsletter, aby być na bieżąco!

Name
Subskrybuj
Subskrybuj
Form sent successfully. Thank you.
Please fill all required fields!

© 2025 Grzegorz Mączka - Psycholog Sportu.

Wszelkie prawa zastrzeżone.